/ سرویس اجتماعی
کد خبر : 40790
تاریخ خبر : 1398/02/29 5:24 ب ظ

فرهنگسرای رسانه مسابقه و جشنواره عکس «روایت گِل و دل» با محوریت همیاری مردم و مسئولین به هم‌وطنان سیل‌زده کشورمان را برگزار می‌کند.

نخستین دوره مسابقه عکس «روایت گِل و دل» در قالب قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل‌زدگان و با هدف به تصویر کشیدن مسئولیت اجتماعی و همدلی مردم و مسئولین در مواجهه با خسارت‌های سیلی که نوروز امسال دامن گیر برخی مناطق کشور عزیزمان شد، برگزار می‌شود.
کانون انجمن های صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران،سازمان زیبا سازی شهرداری تهران، سازمان سراج، سازمان تبلیغات اسلامی، صدا و سیما، خانه عکاسان ایران، فرهنگ‌سرای ابن سینا و شرکت داده گستر عصر نوین (های وب) از جمله مشارکت‌کنندگان در برگزاری این مسابقه به دبیری فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی می‌باشند.
شرکت در مسابقه از طریق سایت فرهنگسرای رسانه
براساس این گزارش، علاقه‌مندان باید فرم ثبت نام شرکت در مسابقه را در سایت فرهنگسرای رسانه تکمیل کرده و عکس‌های خود را در 7 محور «سیل و امدادرسانی»، «نیروهای مسلح»، «سازمان‌های امدادرسانی»، «رسانه‌ها»، «احساسات و عواطف»، «مسئولیت اجتماعی کودک و خانواده» و «امید به زندگی» به ایمیل این مرکز ارسال نمایند.
مهلت دریافت و داوری آثار
دریافت آثار مسابقه عکس «روایت گِل و دل» از تاریخ 23 اردیبهشت آغاز شده و تا 20 خرداد ماه ادامه دارد. آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره، مستقر در فرهنگسرای رسانه، پس از بررسی و تأیید اولیه وارد مرحله داوری شده و فرآیند داوری آثار از 20 خرداد لغایت 25 خرداد ماه انجام خواهد شد.
در طی جلسات داوری، 50 اثر برتر برای نمایش در نمایشگاه عکس «روایت گل ودل» انتخاب می‌شود و در مرحله نهایی داوری، از میان 50 عکس برتر انتخاب شده، نفرات برگزیده معرفی می‌شوند. گفتنی است آثار نفرات برگزیده با رضایت کتبی صاحبان آن در یک نمایشگاه به نمایش درآمده و درآمد حاصل از فروش آن صرف امور سیل‌زدگان خواهد شد. مراسم اختتامیه مسابقه روایت گِل و دل همراه با معرفی آثار برتر در تاریخ 5 تیر ماه برگزار خواهد شد.
علی محمد اسماعیلی رییس فرهنگ سرای رسانه و شبکه های اجتماعی دبیری  این دوره از جشنواره «روایت گِل و دل» را بر عهده دارد. همچنین حامد جعفرنژاد، ، حیدر رضایی، مجتبی کوچکی، سید شهاب‌الدین واجدی و سید احسان باقری هیئت داوران این مسابقه را تشکیل می‌دهند.
جوایز مسابقه عکس «روایت گِل و دل»

فراخوان مسابقه عکس «روایت گِل و دل» منتشر شد


این مسابقه در دو بخش آزاد و موبایلی برگزار خواهد شد. جایزه‌های این دو بخش به شرح زیر می‌باشد:
الف- جوایز بخش آزاد
نفر اول: 30 میلیون ریال - تندیس و دیپلم حضور در مسابقه
نفر دوم: 20 میلیون ریال - تندیس و دیپلم حضور درمسابقه
نفر سوم: 10 میلیون ریال - تندیس و دیپلم حضور در مسابقه
ب- جوایز بخش موبایلی
نفر اول: 15 میلیون ریال تندیس و دیپلم حضور در مسابقه
نفر دوم: 10 میلیون ریال تندیس و دیپلم حضور درمسابقه
نفر سوم : 5 میلیون ریال تندیس و دیپلم حضور در مسابقه
قوانین و شرایط شرکت در مسابقه
* مسابقه به صورت تک عکس برگزار می‌شود.
* ویرایش عکس‌ها نباید جنبه استنادی عکس را مخدوش کند.
* هر عکاس می‌‌تواند با 10 تک عکس در این مسابقه شرکت کند.
* عکس‌های ارسالی می‌‌توانند رنگی، مونوکروم یا سیاه و سفید باشند.
* عکس‌ها باید دارای عنوان باشد
* عکس‌ها می‌بایست کپشن مکانی و زمانی داشته باشند.
* سایز عکس‌ها حداقل 1500 پیکسل و حداکثر2000 پیکسل باشد.
* DPI عکس‌ها باید 300 پیکسل و حجم هرفریم عکس ارسالی 2 تا 3 مگابایت با پسوند JPG باشد.
* عکاسانی که عکس‌هایشان برای حضور در نمایشگاه انتخاب می‌شود موظف هستند ظرف مدت دو روز فایل اصلی عکس را از طریق ایمیل برای دبیرخانه ارسال کنند. در غیر اینصورت عکس مورد نظر از مسابقه کنار گذاشته خواهد شد.
* اطلاعــات منــدرج در فرم ثبت نام، عناوین و توضیحات عکس‌های ارسالی در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهند گرفت، لذا مسؤولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت کننده است.
* شرکت کننده در جشنواره و صاحب فایل بزرگ و اصلی عکس، به‌عنوان عکاس و مالک اثر شناخته می‌شود و مسئولیت هرگونه دعوی در باب مالکیت اثر از عهده جشنواره خارج است.
* استفاده از آثار راه یافته به بخش مسابقه برای تبلیغات، انتشارات، چاپ کتاب و برگزاری نمایشگاه با ذکر نام صاحب اثر برای برگزارکننده مجاز است.
* کتاب جشنواره در صورت انتشار به عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه راه یافته است اهدا خواهد شد.
* آثار راه‌یافته به بخش مسابقه در قالب نمایشگاهی حرفه‌ای بر روی دیوار خواهد رفت و در صورت امکان در دیگر شهرستان‌های کشور به نمایش گذاشته می‌شود.
* به کلیه عکاسانی که عکسشان پذیرفته شود، گواهی شرکت در نمایشگاه اعطا می‌گردد.
* رعایت نکردن قوانین و مقررات، منجر به حذف عکس‌ها از مرحله داوری می‌شود.
* تصمیم‌گیری در مورد موارد پیش بینی نشده بر عهده دبیرخانه است.
* ارسال عکس و شرکت در مسابقه به منزله پذیرش مقررات مسابقه است.
* شــرکت در این مسابقه برای عموم عکاسان ایرانی آزاد و رایگان است.
* شرکت‌کنندگان باید آثار خود را حداکثر تا ساعت 24 روز 20خرداد ماه سال جاری از طریق نشانی زیر ایمیل کنند. resanehfarhangsara@gmail.com
* عکس‌های ارسالی باید به‌صورت زیر با حروف انگلیسی نام‌گذاری شوند. مثال: (Ali JABARI_01)
* مشخصات کامل هر فرد در یک فایل PDF یا WORD شامل نام، نام خانوادگی، شماره تماس و کدملی همراه با عکس‌ها ارسال شود.
حق التالیف
* به هر عکس راه یافته به نمایشگاه، مبلغ 1000000 ریال به عنوان حق امتیاز استفاده از عکس، پرداخت خواهد شد. به تمامی شرکت‌کنندگانی که آثارشان در دور نهایی انتخاب شود گواهی حضور در مسابقه اهداء خواهد شد.
* آثار راه‌یافته به بخش مسابقه در قالب نمایشگاهی حرفه‌ای در گالری خانه هنرمندان بر روی دیوار خواهد رفت و سپس در صورت امکان در دیگر شهرستان‌های کشور به نمایش گذاشته خواهد شد و عواید فروش آثار با رضایت کتبی صاحبین آثار در قالب همت عالی به سیل زندگان مناطق کشور اختصاص می یابد.
انتهای پیام/

برچسب ها :
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
به نظر شما مهمترين اولويت انجمن صنفي خبرنگاران كدام كزينه است؟